Ślimaczki
ŚLIMACZKI 3-6- latki grupa integracyjna, grupa prowadzona elementami pedagogiki M. Montessori, grupa I
Nauczyciele wychowania przedszkolnego: Paulina Szulc, Marta Deluga
Nauczyciel współorganizujący kształcenie integracyjne: Martyna Joachimek
Pomaga:Iwona Salamon
ZAJĘCIA DODATKOWE 2025/2026 [.pdf, 219.53 kB]
DZIEŃ DZIECKA- Ślimaczki!
DZIEŃ DZIECKA- Ślimaczki!
Dzień Dziecka w grupie Ślimaczki to był wyjątkowy i pełen radości dzień dla naszych przedszkolaków! Na dzieci czekała moc atrakcji, pyszne smakołyki oraz mnóstwo wspaniałej zabawy. Nie zabrakło uśmiechów, śmiechu i niezapomnianych chwil spędzonych razem. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!
Światowy Dzień Bez Tytoniu!
Światowy Dzień Bez Tytoniu!
Ostatnio we wszystkich grupach przedszkolnych realizowaliśmy zajęcia związane ze Światowym Dniem Bez Tytoniu. Dzieci obejrzały film wyjaśniający, czym jest tytoń i dlaczego palenie papierosów jest szkodliwe dla naszego zdrowia. Na zakończenie, dla utrwalenia zdobytej wiedzy, wykonały kolorowankę związaną z tym tematem.
W maju dzieci z grup „Niedźwiadki” oraz „Ślimaczki” uczestniczyły w wycieczce do Leśnego Zakątka. Celem wyjazdu było stworzenie własnych drewnianych zabawek, poznawanie przyrody, integracja dzieci podczas wspólnej zabawy na świeżym powietrzu.
Z okazji Dnia Mamy dzieci z ogromnym zaangażowaniem przygotowały wyjątkowy kwiat pełny miłości, czułości i dziecięcej radości. To był piękny czas skupienia, uważności i wspólnego tworzenia. Dziękujemy naszym małym artystom za serce włożone w pracę, a wszystkim Mamom życzymy dużo uśmiechu, miłości i dumy każdego dnia!
Nasz kochany Janku! W dniu Twoich urodzin życzymy Ci wszystkiego, co najpiękniejsze — mnóstwa radości, cudownych przyjaciół, codziennych powodów do uśmiechu i nieskończonej ciekawości świata. Niech każdy dzień przynosi Ci nowe przygody, a Twoje dzieciństwo będzie pełne magicznych chwil!
Dnia 14.05.2026 r. grupa Niedźwiadki wraz z grupą Ślimaczki wybrali się do teatru Pinokio w Łodzi na przedstawienie pt. „OJOJ Wielka historia małej kreski”. Pełna czułości, wyobraźni i humoru opowieść o chłopcu, który uczy się wierzyć w siebie. Zobaczcie jak było fajnie!
Ostatnio w naszej grupie urodzinowe słoneczko Montessori zaświeciło dla Marty z okazji jej 4 urodzin. Droga solenizantko niech każdy dzień będzie pełen radości, odkrywania świata, małych zachwytów i pięknych dziecięcych chwil. Dużo uśmiechu, ciekawości i spełnienia marzeń dla naszej wspaniałej Marty! Sto lat!
Za nami piękna, pełna radości uroczystość. Było dużo śmiechu, wzruszeń i wspólnego świętowania w duchu Montessori. Tomek, życzymy Ci, abyś zawsze z taką ciekawością odkrywał świat, rozwijał swoje pasje i cieszył się każdym dniem. Niech Twoja droga będzie pełna przygód, dobrych ludzi i małych wielkich odkryć.
W ubiegłym tygodniu we wszystkich grupach przedszkolnych realizowaliśmy zajęcia związane z Europejskim Tygodniem Szczepień. Dzieci dowiedziały się, czym są szczepienia oraz w jakim celu się je stosuje. Obejrzały również film wyjaśniający działanie ludzkiego organizmu, co pomogło lepiej zrozumieć ten ważny temat.
Nasze przedszkolaki Zosia i Tymek z grupy „Ślimaczki” wzięli udział w międzyprzedszkolnym konkursie „Przedszkolaki Matematyczne Bystrzaki” w Przedszkolu nr 3 „Pszczółka Maja” w Łowiczu. Na początku dzieci wykonały piękną pracę plastyczną— cyfrę naszego przedszkola z mchu, wykazując się ogromną kreatywnością.
W grupie „Ślimaczki” odbyły się zajęcia otwarte z udziałem Rodziców. Podczas zajęć uczestnicy wzięli udział w eksperymencie „Sensoryczna kula ziemska”, który wzbudził duże zainteresowanie i pozwolił dzieciom poznawać świat poprzez zmysły. Zajęcia przebiegły w miłej i radosnej atmosferze, sprzyjającej integracji.
Przedstawienie wielkanocne u "Ślimaczków"!
Przedstawienie wielkanocne u "Ślimaczków"!
Dzieci z grupy "Ślimaczki" zaprezentowały przygotowany program artystyczny, w którym znalazły się piosenki, wiersze oraz układy taneczne nawiązujące do wielkanocnych zwyczajów. To było wyjątkowe, pełne śmiechu i radości spotkanie, które wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój!
To był wyjątkowy czas spędzony wspólnie z Rodzicami. Dzieci przygotowały piękne występy, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Nie zabrakło także pysznego, wielkanocnego poczęstunku, a rozmowom i śmiechom nie było końca. Dziękujemy za wspólnie spędzone chwile i stworzenie tak ciepłej, rodzinnej atmosfery!
Ostatnio przedszkolaki z grupy "Ślimaczki" wybrały się na warsztaty wielkanocne do Fabryki Zabawy w Mysłakowie gdzie wykonały świąteczny wianuszek, spotkały się z króliczkami, wzięły udział w wiosennej sesji zdjęciowej a na koniec bawiły się na sali zabaw. Zobaczcie jak wspaniale spędziły ten dzień!
Dziś w naszej grupie Ślimaczków świętowaliśmy wyjątkowy dzień – Oluś obchodził swoje 4. urodziny! Było dużo radości, uśmiechu i wspólnego świętowania. Olusiu, wszystkiego najlepszego! Dużo zdrowia, radości, wspaniałych przygód i spełnienia dziecięcych marzeń życzy cała grupa Ślimaczków!
Dzień Kobiet w grupie "Ślimaczki"!
Dzień Kobiet w grupie "Ślimaczki"!
Dzień Kobiet w grupie Ślimaczki zamienił się dziś w prawdziwy bal księżniczek! Było kolorowo, radośnie i bardzo uroczyście. Nasze małe damy wyglądały przepięknie w swoich wyjątkowych strojach, a uśmiechy nie schodziły z ich twarzy przez cały dzień.
Tydzień Dinozaurów w grupie Ślimaczki!
Tydzień Dinozaurów w grupie Ślimaczki!
W minionym tygodniu przenieśliśmy się do prehistorycznego świata dinozaurów! Dzieci z grupy Ślimaczki doskonale się bawiły, poznając różne gatunki dinozaurów, ich zwyczaje oraz ciekawostki z nimi związane. Tworzyliśmy wybuchające wulkany, braliśmy udział w prawdziwych „wykopaliskach”.
Lodowisko "Ślimaczków"!
Lodowisko "Ślimaczków"!
Ostatnio w grupie "Ślimaczki" powstało lodowisko z pianki do golenia. Dzieci jeździły stopami po piance, ślizgały się i testowały różne ruchy. Śmiechu było, co niemiara, a stopy miały prawdziwe sensoryczne SPA. A przy okazji — sama edukacja!
Dzień Kota w "Ślimaczkach"!
Dzień Kota w "Ślimaczkach"!
Dzień Kota w grupie "Ślimaczki". Zobaczcie, jakie wspaniałe kocurki powstały dzięki pracy naszych przedszkolaków!
Dzieci z grupy Ślimaczki: Zosia, Marysia i Tymek wzięły udział w konkursie plastycznym ogłoszonym przez Łowicką Spółdzielnię Mieszkaniową. Wykonały piękne ozdoby choinkowe i otrzymały nagrody. Wspierała Je Ciocia Martynka Joachimek, Gratulacje Ciociu i Dzieciaki!
