Mróweczki
Mróweczki 4,5 latki grupa integracyjna, grupa IV
Nauczyciele wychowania przedszkolnego: Sylwia Motylewska, Marta Deluga
Nauczyciel współorganizujący kształcenie integracyjne: Marta Kwestarz
Pomaga: Bożena Mitręga
ZAJĘCIA DODATKOWE 2025/2026 [.pdf, 219.53 kB]
Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa nr 3!
Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa nr 3!
Dziś dzieci z grupy Mróweczki reprezentowały nasze przedszkole podczas Olimpiady Sportowej zorganizowanej przez Przedszkole Nr 5 „Jaś i Małgosia" oraz OSiR w Łowiczu. Mali sportowcy z ogromnym zaangażowaniem brali udział w konkurencjach, pokazując ducha fair play, odwagę i świetną współpracę!
DZIEŃ DZIECKA- Mróweczki!
DZIEŃ DZIECKA- Mróweczki!
Dziś w naszej grupie było mnóstwo uśmiechu, radości i wspaniałej zabawy! Dzieci spędziły ten wyjątkowy dzień na wspólnych grach, aktywnościach i niespodziankach przygotowanych specjalnie dla nich. Dziękujemy naszym małym Mróweczkom za ich energię, ciekawość świata i codzienną dawkę uśmiechu.
Światowy Dzień Bez Tytoniu!
Światowy Dzień Bez Tytoniu!
Ostatnio we wszystkich grupach przedszkolnych realizowaliśmy zajęcia związane ze Światowym Dniem Bez Tytoniu. Dzieci obejrzały film wyjaśniający, czym jest tytoń i dlaczego palenie papierosów jest szkodliwe dla naszego zdrowia. Na zakończenie, dla utrwalenia zdobytej wiedzy, wykonały kolorowankę związaną z tym tematem.
Dzieci z grupy „Mróweczki” odwiedziły Miejską Bibliotekę im. A. K. Cebrowskiego, gdzie miały okazję obejrzeć wystawę ilustracji z książki „Drzewa”. Przedszkolaki z zainteresowaniem poznawały piękne ilustracje i ciekawostki o przyrodzie. Na zakończenie wycieczki czekała na wszystkich miła niespodzianka!
Grupy Mróweczki i Sówki wybrały się do Warszawy do Teatru Guliwer na spektakl „Różowy Gość". „Różowy Gość” jest groteskową i humorystyczną historią tajemniczego przybysza, który niespodziewanie robi zamieszanie w życiu codziennym pewnej rodziny.
W ubiegłym tygodniu we wszystkich grupach przedszkolnych realizowaliśmy zajęcia związane z Europejskim Tygodniem Szczepień. Dzieci dowiedziały się, czym są szczepienia oraz w jakim celu się je stosuje. Obejrzały również film wyjaśniający działanie ludzkiego organizmu, co pomogło lepiej zrozumieć ten ważny temat.
Nasza Gabrysia z grupy „Mróweczki” dzielnie reprezentowała przedszkole, zachwycając swoim występem jury i publiczność. Choć tym razem nie udało się stanąć na podium, zdobyła coś równie ważnego – cenne doświadczenie sceniczne, odwagę i pewność siebie. Jesteśmy ogromnie dumni z jej pięknego występu i zaangażowania!
Zajęcia otwarte dla rodziców w grupie „Mróweczki”. Tematem spotkania była „Wiosenna przygoda małych i dużych”. Był to wyjątkowy czas pełen radości, wspólnej zabawy i uśmiechu. Dziękujemy wszystkim rodzicom za obecność i zaangażowanie – spójrzcie, jak fantastycznie bawiliśmy się razem!
Wielkanocne zajęcia w Mróweczkach!
Wielkanocne zajęcia w Mróweczkach!
W tym tygodniu nasze Mróweczki poznawały zwyczaje wielkanocne. Rozpoznawanie literek w świątecznych wyrazach to już dla nich bułka z masłem! Dzieci świetnie poradziły sobie także z przygotowaniem koszyczka wielkanocnego– to dla nich już żaden problem! Popatrzcie!
Naszą placówkę reprezentowała dzielna grupa „Mróweczki”, która z ogromnym zaangażowaniem brała udział w sportowych konkurencjach. Na trybunach gorąco dopingowała ich grupa „Sówki”, dodając energii i otuchy swoim kolegom. To był dzień pełen radości, emocji i zdrowej rywalizacji!
Dzień Kobiet w grupie „Mróweczki”!
Dzień Kobiet w grupie „Mróweczki”!
Dziś w naszej grupie panowała prawdziwie wyjątkowa atmosfera! Z okazji Dnia Kobiet chłopcy przygotowali dla dziewczynek małe przedszkolne SPA – było dużo uśmiechu, relaksu i świetnej zabawy. Nasi mali dżentelmeni bardzo się starali, aby umilić ten dzień dziewczynkom najlepiej jak tylko potrafią.
Mróweczki- Dzień Babci i Dziadka!
Mróweczki- Dzień Babci i Dziadka!
Dzień Babci w Polsce obchodzony jest 21 stycznia, a Dzień Dziadka – 22 stycznia. To stałe w kalendarzu daty, będące okazją do podziękowania za miłość, opiekę i wsparcie, często celebrowane poprzez wręczanie laurek, kwiatów i drobnych upominków oraz składanie życzeń przez wnuczęta. Tradycja ta sięga lat 60. XX wieku.
Młode Horyzonty Edukacji Filmowej zagościły tym razem w murach naszego przedszkola. Kolejny film z cyklu filmów o emocjach został przedstawiony w zaaranżowanych w każdej sali widowniach kinowych. Dzięki Rodzicom nie zabrakło coca-coli i popcornu. Fiu, fiu!
Mróweczki ubierają choinkę!
Mróweczki ubierają choinkę!
Ależ to był dzień pełen radości! Nasze małe Mróweczki z zapałem większym niż same są zaczęły wielkie świąteczne dekorowanie! W ruch poszły bombki, gwiazdki, światełka i… oczywiście uśmiechy, które błyszczały najjaśniej. Każde dziecko dołożyło swoją własną, wyjątkową ozdobę!
ROK REYMONTA- obrzędy weselne w CHŁOPACH!
ROK REYMONTA- obrzędy weselne w CHŁOPACH!
Wszystkie przedszkolaki w ramach obchodów ROKU REYMONTA mogły poznać obrzędy weselne opisane w powieści CHŁOPI. Obrzędy te obfitowały w barwne stroje, muzykę i tańce. Popatrzcie!
Dziś dzieci aktywnie spędziły czas, ćwicząc i świetnie się bawiąc podczas zajęć gimnastycznych. Małe Mróweczki pokazały, ile mają energii!
Dzień Pluszowego Misia w grupie Mróweczki!
Dzień Pluszowego Misia w grupie Mróweczki!
Dzisiejszy dzień upłynął nam w towarzystwie ukochanych pluszaków. Mróweczki świętowały Dzień Pluszowego Misia w ciepłej, radosnej atmosferze, pełnej uśmiechów i dobrej zabawy.To był wyjątkowy, misiowy dzień, który przyniósł dzieciom mnóstwo radości!
W naszym przedszkolu przez cały tydzień odbywały się zajęcia poświęcone temu, jak mądrze dbać o zdrowie i kiedy naprawdę potrzebne są antybiotyki. Dzieci w poszczególnych grupach brały udział w ciekawych aktywnościach, poznawały „małe stworki” – bakterie i wirusy – oraz uczyły się, jak zapobiegać chorobom, na co dzień.
Światowy Dzień Rzucania Palenia obchodzony jest w trzeci czwartek listopada. Celem inicjatywy jest uświadomienie społeczeństwu negatywnych skutków palenia tytoniu i zachęcenie do rzucenia nałogu. Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w zajęciach dydaktycznych i wykonały plakat o szkodliwości palenia.
Kampania "Dzieciństwo bez przemocy"!
Kampania "Dzieciństwo bez przemocy"!
W ramach kampanii „Dzieciństwo bez przemocy” nasze przedszkolaki wzięły udział w zajęciach pt. „(Nie)zwykła rodzina”. Dzieci poznawały różne rodziny i dowiadywały się, że każda z nich może wyglądać inaczej, ale wszystkie są ważne. Rozmawiały też o emocjach, które pojawiają się w domu.
